Mersin:
banner24
Güzeloğlu Okul Öncesi Eğitim Şenliği'ne Katıldı
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, okul öncesi eğitimde Türkiye birincisi olan Mersin’in, bu alanda bir marka kent olduğunu söyledi.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi. Miniklerin birbirinden güzel gösteriler sunduğu ve Marina Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen şenliğe Vali Güzeloğlu ile eşi Ayşe Güzeloğlu da katıldı. Güzeloğlu, şenlikte yaptığı konuşmada, çocukları Türkiye’nin en değerli varlıkları ve dünyanın en güzel çiçekleri olarak tanımladı. Okul öncesi eğitimde Mersin’in bugün Türkiye’de bir marka kent olduğunu belirten Güzeloğlu, velilere seslenerek, “İlimiz, okul öncesi eğitimde Türkiye 1’incisi ve büyükşehirler arasında açık ara en öndeki kenti olmuştur. Bu başarının gerçekleşmesinin sahibi ve buna katkı koyan siz anneler ve babalarsınız. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Böylesi güzel şölenlerde sizlerle buluşmak dileğiyle, böylesi evlatları yetiştirdiğiniz için siz anne ve babalara, onları eğittikleri için öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül de okul öncesi eğitimin bir özverinin ve sevginin eseri olduğunu kaydetti. Mersin’in okul öncesi eğitimde 2010’da Türkiye’de 49’uncu sıradayken, Vali Güzeloğlu’nun destek ve katkılarıyla yaptıkları çalışmalar sonucunda 2011’de Türkiye 10’uncusu, 2012’de de Türkiye 1’incisi olduğunu ifade etti. 2013’de ise büyükşehirler içerisinde Türkiye 1’incisi olduklarını aktaran Gül, Güzeloğlu’na teşekkür etti. Güzeloğlu’nun desteklerinin sadece söz ile kalmadığını aktadar Gül, “Başkanı olduğu ilimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı her gün 10 bin ana sınıfı ve okul öncesi eğitim çocuğuna kahvaltı desteği veriyor. Dolayısıyla bunun maliyeti her ay 140 bin TL’yi buluyor. Bu destek bizim okul öncesi eğitimdeki başarımızı il geneline yaygınlaştırmamızı sağlayan en önemli etkenlerden biridir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan minikler birbirinden güzel gösteriler sundu. Anaokulu öğrencilerinin sunduğu Kafkas, Zeybek, dans, halk oyunları ve jimnastik gösterileri izleyicilerden büyük alkış alırken, minikler gösterilerinin sonunda açtıkları Türk bayraklarını da Vali Güzeloğlu’na verdiler. Güzeloğlu ve eşi, gösteri aralarında yanlarına gelen minikleri severek, onlarla fotoğraf çektirip, şeker ikram ettiler. Etkinlikte, Türkiye’nin 7 bölgesine özgü halk oyunları gösterisi sunarak dans eden barış güvercinlerinin her oyun sonrasında bölge bölge Türkiye haritasını tamamlaması ve en sonunda Türk bayraklarını sallayarak hep birlikte ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkısına eşlik etmeleri ayakta alkışlandı. Şenlik, kurulan stantların gezilmesiyle sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Okul öncesi Eğitim
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bozyazı’da Kadınlara Sigaranın Zararları...
Mersin’in Bozyazı ilçesinde ’31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü’ kapsamında kadınlara yönelik...

Haberi Oku