Özel Haber:
banner24
(özel Haber) Organ Nakliyle Hayata Tutundu
Konya’da 8 yıldır böbrek yetmezliği çeken 36 yaşındaki kadın, beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın böbreğinin nakledilmesiyle hayata tutundu.

İki çocuk annesi Yasemin Soylu 2004 yılında böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi görmeye başladı. 8 yıl önce haftada 3 gün diyalize bağlanmaya başlayan Soylu, böbrek nakli için başvuruda bulundu. Böbrek nakil sırası beklerken 2 çocuğunu da büyüten Soylu, Özürlü Memur Seçme Sınavına girmek için başvuruda bulundu. 12 ve 16 yaşındaki çocuklarının desteği ile memurluk sınavına hazırlanan Soylu, 82 puan alarak memur olmaya hak kazandı. 1 ay önce okula hizmetli olarak atanan Soylu, 1 hafta önce de Antalya’da beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen Rukiye Özlem Öğel’den alınan böbreğin uyumlu olduğunu öğrenerek hastaneye geldi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Organ Nakil Ünitesinde tetkikleri yapılan Soylu’ya Antalya’dan gelen böbrek Doç. Dr. Mehmet Erikoğlu ve ekibi tarafından 2 saat süren operasyonla nakledildi.

"ÇOCUKLARIM KARNE ALIRKEN, BEN HEP DİYALİZE GİTTİM"

Hastanede taburcu aşamasına gelen 36 yaşındaki Soylu, “Ben evliyim ve 2 çocuğum var. Çocuklarım olduktan sonra böbrek hastası olduğum ortaya çıktı. 8 yıldır haftada 3 gün diyalize giriyorum. Öncelikle organ bağışında bulunan aileye teşekkür ediyor ve herkesin organ bağışında bulunmasını istiyorum. Çocuklarım karne almaya giderken, ben hep diyalize girdim. Onların özel günlerinde çok fazla yanında olamadım. Bundan sonra hep onların yanında olmak istiyorum. 2013 yılı benim için güzel geldi. 1 ay içerisinde 2 güzel olay yaşadım. Diyalize girdiğim için Özürlü Memur Seçme Sınavına hak kazandım. Ben de sınava girdim ve kazandım. 1 aydır bir okulda diyalize girmediğim zamanlar çalışıyorum. Şimdi böbrek nakli oldum. Allah'a şükrediyorum” dedi.

“ARTIK DİYALİZE GİRMEYECEK”

Hastasıyla ilgili bilgi veren Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Erikoğlu, “Antalya’da 48 yaşında beyin kanaması sebebiyle beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları ailesi tarafından bağışlandı. Sağlık Bakanlığı'nın koordinesiyle organlardan bir böbrek Konya’ya gönderildi. Hastalarımızdan Yasemin Soylu’ya uygun olduğu tespit edilen bu organı naklettik. Durumu iyi olan hastamızı birkaç gün içerisinde taburcu edeceğiz. Hastamız bundan sonra daha rahat ve konforlu bir hayat sürecek. Haftanın 3 günü diyalize giriyordu, artık girmeyecek” dedi.

Canlı ile kadavradan yapılan böbrek nakilleri arasındaki fark ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Erikoğlu, “Aslında kısmen kadavradan yapılan nakillerde böbreğin yaşam süresi, canlıdan yapılanlara göre daha az olabiliyor. Bu çok belirgin bir fark sayılmıyor. Özellikle kadavradan yapılan nakillerde bekleme süresi oluyor. Bu bazen organ taşıma ve nakil nedeniyle 8-10 saati buluyor. Bu süre uzadıkça böbreğin fonksiyonlarının geri gelmesi gecikebiliyor. Sonuç itibariyle hem canlıdan, hem kadavradan yapılan nakillerde kısmi farklılıklar olmasına rağmen böbreğin ömrü açısından belirgin bir fark bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Dr Benson 2 gün önce

böbreğinizi para için satmak ister misiniz? hastanemiz böbrek cerrahisi / nakli ve diğer organ tedavileri konusunda uzmanlaşmıştır, acilen o + ve, a + ve ve b + ve böbrek donörlerine pasaportlu veya pasaportsuz ihtiyaç duyacaktır ve size 608.000,00 abd doları tutarında yakışıklı bir miktar sunacağız. herhangi bir ilgilenen kişi e-posta yoluyla bizimle irtibata geçmelidir: ubth11@gmail.com veya whatsapp +19012903596

Misafir Avatar
Profesör Dr Rajski Tyson 2 ay önce

merhaba
acilen iki böbreğe ihtiyaç duyuyor
bugün böbreğinizi hastaneme satmaya hazırsanız.
size böbrek 250.000 00 $ için iyi bir miktar sunacak.

iletişim e-posta linki:
(mayoclinichospital199@gmail.com) whatsapp numarası +2349061194090.

sana yardım etmek için burada olduğum gibi endişelenme.

selamlar
profesör dr rajski tyson.
hospita

Misafir Avatar
Dr Kober Dyre 4 ay önce

Welcome to Apollo Hospital, Specialist hospital that buy kidney.
Do you wish to sell your kidney in exchange of money? If yes.
Then contact today to get a reliable and good transaction for good money.
Contact via below information
email: apollohospitalkidneydep@gmail.com
WhatsApp number: +918122208392
Call +6285692408306 for appointment

Misafir Avatar
kebabçıcelal 6 ay önce

arkadaslar yabanci doktorlara inanmayin hepsiyle gorustum herseyi hazirladik falanca kuruma para yatirman lazim diyorlar en az 300 dolar 250 bin dolar vermekten bahsediyorlar ama sizde olmayan 300 dolara goz dikiyorlar hepsi dolandirici o parayi da bahsettikleri kuruma dehil sahisa yatir diorlar apacik dolandirici hepsi turkiyeden birini bulursaniz onunla konusunun hatta aliyosa banada haber verin instagramdan yazabilirsiniz instagram adresim -》 _willl_turner_

Misafir Avatar
ersan @Dr Kate Adams 6 ay önce

maddi sıkıntıdan ben böbregimi verebilirim a rh

Misafir Avatar
doctor 9 ay önce

bir hayat kurtarın, böbrek bağış yapın ve iyi bir ücret alın

herkese merhaba, ben dr. dalen ve finansal durumunuzu değiştirmek, böbrek bağışçısı olmak, hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak istediğinizi bilmenizi istiyorum. sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, yalnızca bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya (seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla 500.000 $) hazırsınız, bugün hastanemde bağış yapıyor. hayatın her gününü kurtardığımız için acil böbrek bağışlarına ihtiyacımız var.
bana bugün isteğinizi yazın e-posta: doctormanipalkidneytransplant@gmail.com
not: cerrahi ve sadece sağlıklı insanlar seyahate hazır
18189344104 numaralı telefondan iletişim

dalen michael.
  doctormanipalkidneytransplant@gmail.com

Misafir Avatar
Dr Kate Adams 10 ay önce

Herkese merhaba.


Benim adım Dr. Kate Adams, Üniversite Hastaneleri Bristol NHS Foundation Trust'ta Phrenologist. Hastanemiz Böbrek Cerrahisi konusunda uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda yaşayan bir donörle birlikte böbrek alımı ve nakli ile ilgileniyoruz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrekleri satmak veya almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

SaygılarımlaDr Kate AdamsTelefon Numarası: +2348146161694drkateadamsblog.wordpress.com

Misafir Avatar
Dr Kate Adams 10 ay önce

Herkese merhaba.


Benim adım Dr. Kate Adams, Üniversite Hastaneleri Bristol NHS Foundation Trust'ta Phrenologist. Hastanemiz Böbrek Cerrahisi konusunda uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda yaşayan bir donörle birlikte böbrek alımı ve nakli ile ilgileniyoruz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrekleri satmak veya almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

SaygılarımlaDr Kate AdamsTelefon Numarası: +2348146161694drkateadamsblog.wordpress.com

SOMA MADEM FACİASININ BİLİNMEDİK GÖRÜNTÜLERİ
13 Mayıs 2014 tarihinde Soma'da meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan maden faciasının güvenlik kamerası...

Haberi Oku