Özel Haber:
banner24
(özel Haber) Organ Nakliyle Hayata Tutundu
Konya’da 8 yıldır böbrek yetmezliği çeken 36 yaşındaki kadın, beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın böbreğinin nakledilmesiyle hayata tutundu.

İki çocuk annesi Yasemin Soylu 2004 yılında böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi görmeye başladı. 8 yıl önce haftada 3 gün diyalize bağlanmaya başlayan Soylu, böbrek nakli için başvuruda bulundu. Böbrek nakil sırası beklerken 2 çocuğunu da büyüten Soylu, Özürlü Memur Seçme Sınavına girmek için başvuruda bulundu. 12 ve 16 yaşındaki çocuklarının desteği ile memurluk sınavına hazırlanan Soylu, 82 puan alarak memur olmaya hak kazandı. 1 ay önce okula hizmetli olarak atanan Soylu, 1 hafta önce de Antalya’da beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen Rukiye Özlem Öğel’den alınan böbreğin uyumlu olduğunu öğrenerek hastaneye geldi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Organ Nakil Ünitesinde tetkikleri yapılan Soylu’ya Antalya’dan gelen böbrek Doç. Dr. Mehmet Erikoğlu ve ekibi tarafından 2 saat süren operasyonla nakledildi.

"ÇOCUKLARIM KARNE ALIRKEN, BEN HEP DİYALİZE GİTTİM"

Hastanede taburcu aşamasına gelen 36 yaşındaki Soylu, “Ben evliyim ve 2 çocuğum var. Çocuklarım olduktan sonra böbrek hastası olduğum ortaya çıktı. 8 yıldır haftada 3 gün diyalize giriyorum. Öncelikle organ bağışında bulunan aileye teşekkür ediyor ve herkesin organ bağışında bulunmasını istiyorum. Çocuklarım karne almaya giderken, ben hep diyalize girdim. Onların özel günlerinde çok fazla yanında olamadım. Bundan sonra hep onların yanında olmak istiyorum. 2013 yılı benim için güzel geldi. 1 ay içerisinde 2 güzel olay yaşadım. Diyalize girdiğim için Özürlü Memur Seçme Sınavına hak kazandım. Ben de sınava girdim ve kazandım. 1 aydır bir okulda diyalize girmediğim zamanlar çalışıyorum. Şimdi böbrek nakli oldum. Allah'a şükrediyorum” dedi.

“ARTIK DİYALİZE GİRMEYECEK”

Hastasıyla ilgili bilgi veren Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Erikoğlu, “Antalya’da 48 yaşında beyin kanaması sebebiyle beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları ailesi tarafından bağışlandı. Sağlık Bakanlığı'nın koordinesiyle organlardan bir böbrek Konya’ya gönderildi. Hastalarımızdan Yasemin Soylu’ya uygun olduğu tespit edilen bu organı naklettik. Durumu iyi olan hastamızı birkaç gün içerisinde taburcu edeceğiz. Hastamız bundan sonra daha rahat ve konforlu bir hayat sürecek. Haftanın 3 günü diyalize giriyordu, artık girmeyecek” dedi.

Canlı ile kadavradan yapılan böbrek nakilleri arasındaki fark ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Erikoğlu, “Aslında kısmen kadavradan yapılan nakillerde böbreğin yaşam süresi, canlıdan yapılanlara göre daha az olabiliyor. Bu çok belirgin bir fark sayılmıyor. Özellikle kadavradan yapılan nakillerde bekleme süresi oluyor. Bu bazen organ taşıma ve nakil nedeniyle 8-10 saati buluyor. Bu süre uzadıkça böbreğin fonksiyonlarının geri gelmesi gecikebiliyor. Sonuç itibariyle hem canlıdan, hem kadavradan yapılan nakillerde kısmi farklılıklar olmasına rağmen böbreğin ömrü açısından belirgin bir fark bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hassan yekter 15 saat önce

bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

herkese merhaba, ben doktor hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

doktor hassan yekter.
doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

Misafir Avatar
Profesör Dr. Rajski 4 gün önce

merhaba
iyi bir şekilde 1 böbreğe ihtiyaç vardır,
eğer böbreğini bugün hastaneme satmaya hazırsan.
böbrek 250.000 00 $ için iyi bir miktar sunacak.

iletişim e-posta bağlantısıdır:
mayoclinichospital199@gmail.com, size yardımcı olmak için buradayım gibi endişelerim yok.

selamlar
dr rajski tadeusz
hastane

Misafir Avatar
prof 1 ay önce

merhaba, şu anda acilen bir böbrek vericisine ihtiyacımız var.
tutar: 220.000,00 $.
geçerli bir belge ile başvurunuz.
lütfen bu yazıyı görür görmez uygulayın.

bu hikaye% 100 doğrudur, bizimle iletişime geçin ve gerçek hakkında daha fazla bilgi edinin:
southampton -
evre 5 böbrek yetmezliği olan bir southampton kadından, donörün korkunç ihtiyacı var.
gelecek ay 67 yaşında olan phyllis katz, temmuz 2017'den bu yana haftada üç gün diyaliz geçirdi. ekim 2016'da yorucu bir hastanede kaldıktan sonra iki böbreğinde yüzde 15'in altında işlevsellik kaldı. doktorlar zamanının tükeniyor olduğunu söylüyor. çünkü böbrek almak altı yıla kadar uzayabilir. ve katz yalnız değil - ülke genelinde tahmini 90.000 kişi böbrek için bir bekleme listesinde.
ailesi uyum nedenlerinden ötürü böbreklerini bağışlayamadığı için halka ulaşıyor. potansiyel bir bağışçı olarak taranmak isteyen herkes, 631-444-6944 numaralı telefondan stony brook transplant ofisi ile irtibata geçebilir. bu e-posta adresinden bize ulaşın

Misafir Avatar
Dr Kate Adams 3 ay önce

herkese merhaba.


adım adam adams, adams hastanesinde bir phrenolog'um. hastanemiz, böbrek cerrahisi'nde uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda, karşılık gelen bir verici ile birlikte, böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu ile de ilgilenmekteyiz. biz dubai, türkiye, abd, malezya bulunmaktadır. böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

saygılarımladr kate adams

Misafir Avatar
Prof,Dr,Rajski Tadeusz 8 ay önce

merhaba
acilen 1 börek ihtiyacı var,
böbrekinizi bugün hastaneye satmaya hazırsanız.
böbrek 450.000 00 $ için size iyi bir miktar sunacak.

iletişim e-posta bağlantısı:
mayoclinichospital199@gmail.com, endişelenmeyin çünkü size yardımcı olmak için buradayım.

selamlar
prof,dr,rajski tadeusz
hastane

Misafir Avatar
sadik murat 11 ay önce

merhaba bugün böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 $ ödeme yaparsınız), acilen böbrek bağışımıza yalnızca 13 kişinin ihtiyacı olduğu için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.
sadece sağlıklı% 100 kişi sığar.
talebinizi şu adrese yazın: reidoatman@gmail.com hemen iletişime geçeceksiniz
not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

dr oatman.

SOMA MADEM FACİASININ BİLİNMEDİK GÖRÜNTÜLERİ
13 Mayıs 2014 tarihinde Soma'da meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan maden faciasının güvenlik kamerası...

Haberi Oku